Dutch English French German Italian Russian

УАПСЕНА ХАКЕРСКАТА ГРУПА НА САЈТОТ КУРАТИЦА

Ниво на корисникот: / 11
НајлошоНајдобро 

Синоќа во неколку наврати имаше обид за хакирање на сајтот Куратица, но со брза интревенција , се е спречено. Хакерите се од соседството, поточно од   селото Плаќе .

 

ПИНГ ПОНГ ЗАБАВА

Ниво на корисникот: / 11
НајлошоНајдобро 

Иако навлегуваме постепено календарски во зимата , и очекувајки снег за зимска забава, Месната заедница ви овозможува забава „пингпонг„ .Сите љубители на пингпонг повелете секоја вечер на забава

АКО ПЕТРЕСКИ ГО БАРА ЦАР САМУИЛ ОД СКОПЈЕ, КУРАЈЧАНИ ИСТО БАРААТ ДЕЛ ОД ВОИНОТ НА КОЊ

Ниво на корисникот: / 18
НајлошоНајдобро 

Поттикнати од идејата на градоначалникот Петрески, кој деновиве го побара поставениот споменик на Цар Самоил во Скопје, да биде донесен во Охрид,

АНДРОИД АПЛИКАЦИЈА