Dutch English French German Italian Russian
Ниво на корисникот: / 4
НајлошоНајдобро 

Во неделата Рудар го одигра натрпеварот од 15-то коло во Општинската лига. 

Теренот познат многу за јавноста Грашница. Екипата на Воска со силен состав го пречека Рудар. Но кој вели дека во спортот фаворитот секојпат се докажува. 

Стартни 11 за Рудар, на голот Александар Сидороски, одбрана Михаил Крстаноски, Александар Колески, Марјан Камнароски и Митко Божиноски, среден ред Милчо Котоски, Гоце Петкоски и Никола Трајчески, напад Гоце Јосифоски, Дарко Котоски и Пецо Ристоски.

Клупа Гоце Балоски, Никола Аврамоски, Христијан Јосифоски, Ристе Петкоски. 

Натпреварот почна,  по првите 45 играта беше изедначена. По неколку шанси на двете страни но Рудар надовостуваше поконкретност кон голот, сепак 0-0. 


alt

Вториот дел друго темпо веќе Рудар презеде поголема иницијатива и тоа резултираше со гол во 70 минута дело на Михаил Крстаноски од корнер по прекрасното нафрлување од Гоце Јосифоски. Тука како да почна да тоне играта на Воска, но за десетина минути го возвратија ударот и израмнија на 1-1. Рудар не беше задоволен со бод па тргна кон трите. Голема офанзива во последните минути и неколку 100% промаршени шанси, Рудар не успеа да победи иако имаше големи шанси.


alt


Како и да е Рудар останува на 5-та позиција, што води во плејоф за Регионалната лига.

ТАБЕЛА


Следниот натпревар Рудар го игра во Куратица против гостите од Лешани, во сабота на 25.04.2015, почеток 17,00 часот.

 


AddThis
АНДРОИД АПЛИКАЦИЈА