Dutch English French German Italian Russian
Ниво на корисникот: / 3
НајлошоНајдобро 

Среда (15,04,2015) во Куратица Рудар ќе се сертне со екипата на Вапила во рамките на Куп натпреварите.

 

По неуспехот во Мешеишта против домашната екипа Славеј и пораз од 3-1, на Велики Петок во Куратица Рудар успеа да победи против Вапила со 2-0. 


alt

Оваа среда се игра натпревар од Купот. Во Куратица повторно гостува Вапила. Натпреварот почнува во 16.30 часот.


AddThis
АНДРОИД АПЛИКАЦИЈА