Dutch English French German Italian Russian
Ниво на корисникот: / 4
НајлошоНајдобро 

Во неделата Рудар го одигра натрпеварот од 15-то коло во Општинската лига. 

Ниво на корисникот: / 3
НајлошоНајдобро 

Рудар се избори за полуфинале во куп натпреварувањето.

Ниво на корисникот: / 3
НајлошоНајдобро 

Среда (15,04,2015) во Куратица Рудар ќе се сертне со екипата на Вапила во рамките на Куп натпреварите.

Ниво на корисникот: / 3
НајлошоНајдобро 

Во натпревар од 12-то коло Рудар во Куратица го пречека тимот на Илинден од Велмеј.

Ниво на корисникот: / 3
НајлошоНајдобро 

Во неделата се Рудар го одигра вториот пролетен натпревар во Белчишта против домашната екипа Дебрца.

АНДРОИД АПЛИКАЦИЈА