Dutch English French German Italian Russian
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 

Куратица традиционално и оваа година зеде учество на Меѓународниот карневал во Прилеп -Прочка 2016

 

 

 

Трета „ТРАДИЦИОНАЛНА „ и трета „СОВРЕМЕНА„ во категорија Возрасни маски , на Куратица и донесе 2 награди маската „ЖИВОТОТ ВО КУРАТИЦА„.

На 15 то издание на Карневалот во Прилеп  учество зедоја над 1500 маскирани.Домаќинот од 21 часот на сите добитници на награди им приреди забава во хотел Липа , каде беа доделени и наградите.

Посебно сме горди и задоволни што неколку години наназад, редоследно земаме учевство на овој карневал во Прилеп и сме гости на прилепските мечкари. Забавата е неповторлива секоја година, големи дружења до доцните часови, а секако тука се и наградите кои некако по традиција секоја година не си одиме без награда од Прилеп.

 


AddThis

благодариме за вашиот коментар

АНДРОИД АПЛИКАЦИЈА