Dutch English French German Italian Russian
Ниво на корисникот: / 3
НајлошоНајдобро 

Во текот на вчерашниот ден Куратица под првата снежна покривка.

 

 

Вечерта беше повод најмладите својата радост да ја искажат на Средсело играјки си со првиот снег

Сепак главно на што во зимски период се посветува внимание е проодноста на патот Прентовмост-Куратица.

Во текот на ноќтта и утрово  немаше посериозни проблеми за возилата , иако снегот беше задржан на коловозот.

Првиот снег нека биде како поука за службите кои треба веќе да се во приправност за зимски услови.

 


AddThis

благодариме за вашиот коментар

АНДРОИД АПЛИКАЦИЈА