Dutch English French German Italian Russian
Ниво на корисникот: / 8
НајлошоНајдобро 
  • Црква "Св. Никола" Селски Гробишта  - Изградена во 1937 година.

 

  • Црква "Св. вмч. Димитрија" - камен темелник осветен и поставен на 02.06.1997 година, а осветена е на 11.10.1999 година од страна на Митрополитот г. Тимотеј.

 

  • Црква "Успение на Пресвета Богородица" - (камен темелник осветен и поставен на 28.04.2001 година од страна на митрополитот г. Тимотеј.Осветена на 31.07.2010 год

 

  • Црква "Св. Симеон". Во тек е негова комплетна реконструкција .

 


AddThis
АНДРОИД АПЛИКАЦИЈА