Dutch English French German Italian Russian
Има 8 гости присутни

статистика

Гледања на содржината : 141891

КУРАТИЦА НОВОСТИ

Developed by JoomlaVision.com
111 години од Битката кај Рашанец, ТРАДИЦИОНАЛЕН МАРШ ДО ВЕЧНИОТ ДОМ  НА АРГИР МАРИНЧЕ И НЕГОВИТЕ ВОСТАНИЦИ

111 години од Битката кај Рашанец, ТРАДИЦИОНАЛЕН МАРШ ДО ВЕЧНИОТ ДОМ НА АРГИР МАРИНЧЕ И НЕГОВИТЕ ВОСТАНИЦИ 

Месната Заедница од селото Куратица во склоп на одбележувањето на 111 години од Битката кај Рашанец  за време на Илинденското востание,традиционално  ќе го посети  гробот на Војводата Аргир Маринчев и неговите востаници.

Повеќе

ТРЕТО МЕСТО ЗА „ТРАДИЦИОНАЛНАТА ЖЕТВА ВО КУРАТИЦА „  НА КАРНЕВАЛОТ ВО ПРИЛЕП

ТРЕТО МЕСТО ЗА „ТРАДИЦИОНАЛНАТА ЖЕТВА ВО КУРАТИЦА „ НА КАРНЕВАЛОТ ВО ПРИЛЕП  

Здружението на граѓани Св Василиј од Куратица , и оваа година учествуваше на Меѓународниот Карневал Прочка 2014 во Прилеп, и ја докажа својата успешност.  

Повеќе

ДРЕВНИОТ ЕГИПЕТ И ПРИЛЕПСКИ СВАДБАРИ ПОБЕДНИЦИ НА ОВОГОДИНАШНИОТ КАРНЕВАЛ

ДРЕВНИОТ ЕГИПЕТ И ПРИЛЕПСКИ СВАДБАРИ ПОБЕДНИЦИ НА ОВОГОДИНАШНИОТ КАРНЕВАЛ 

Заврши шеснаесетото издание на Курајчкиот Карневал на кое зедоа учество голем број на маски .    

Повеќе

Pre 1 2 3 4 5 Next

СПОРТ

Developed by JoomlaVision.com

ДЕНEС ЗАПОЧНА СЕЗОНАТА 2014/2015 ВО ФУДБАЛСКАТА ЛИГА ВО ОХРИД 

Викендов беше стартот на новата сезона 2014/2015.

Повеќе

ИСХОДОТ ОД ТРАДИЦИОНАЛНИОТ ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР ВО КУРАТИЦА 

За потсетување веќе години наназад во Куратица се организира пријателски натпревар помеѓу моменталниот тим од селото и тимот формиран од поранешни играчи кои настапувале во Рудар.

Повеќе

ТРАДИЦИОНАЛЕН ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР ВО КУРАТИЦА 

Сабота, 9 август 2014 се организира пријателски фудбалски натпревар во Куратица.

Повеќе

Pre 1 2 3 Next

ЗАБАВА

Developed by JoomlaVision.com
УАПСЕНА ХАКЕРСКАТА ГРУПА НА САЈТОТ   КУРАТИЦА

УАПСЕНА ХАКЕРСКАТА ГРУПА НА САЈТОТ КУРАТИЦА  

Синоќа во неколку наврати имаше обид за хакирање на сајтот Куратица, но со брза интревенција , се е спречено. Хакерите се од соседството, поточно од   селото Плаќе .  

Повеќе

ПИНГ ПОНГ ЗАБАВА

ПИНГ ПОНГ ЗАБАВА  

Иако навлегуваме постепено календарски во зимата , и очекувајки снег за зимска забава, Месната заедница ви овозможува забава „пингпонг„ .Сите љубители на пингпонг повелете секоја вечер на забава

Повеќе

Pre 1 2 Next

АНДРОИД АПЛИКАЦИЈА

КУРСНА ЛИСТА НА НАРОДНА БАНКА НА МАКЕДОНИЈА

Sell
Buy
EUR
61.8343
61.2191
USD
48.1126
47.6339
GBP
78.6196
77.8373
CHF
51.2425
50.7326
SEK
6.7468
6.6797
NOK
7.5833
7.5079
JPY
0.4422
0.4378
DKK
8.3062
8.2235
CAD
43.8262
43.3901
AUD
43.1774
42.7478
BGN
31.6159
31.3013
CZK
2.2425
2.2202
HUF
0.199
0.197
PLN
14.7657
14.6188
RON
14.0469
13.9071
HRK
8.1094
8.0287
TRY
21.6128
21.3978
LTL
17.9085
17.7303
RUB
1.2509
1.2384
BRL
20.3744
20.1717
CNY
7.8348
7.7568
HKD
6.2072
6.1454
IDR
0.004
0.004
ILS
13.2009
13.0695
INR
0.7909
0.7831
KRW
0.0461
0.0457
MXN
3.6428
3.6066
MYR
14.8619
14.714
NZD
39.1753
38.7855
PHP
1.0813
1.0705
SGD
38.0075
37.6293
THB
1.4936
1.4788
ZAR
4.3619
4.3185
Updated at 21.09.2014

ВЕБ КАМЕРА КУРАТИЦА ВО ЖИВО

ЛИНКОВИ ДИЈАСПОРА